Automatyka budynkowa na najwyższym poziomie

System Logo KNX

Światowy standard wśród systemów sterowania inteligentnym budynkiem, zarówno mieszkalnym, biurowym, przemysłowym, jak i komercyjnym. Niezależne elementy wchodzące w skład instalacji KNX połączone są w jedną, „komunikującą się” ze sobą sieć.

Poznaj system KNX

KNX integruje różne systemy

bezpieczeństwa

zarządzania energią

ogrzewania i klimatyzacji

wentylacji

oświetlenia

sterowania żaluzjami i markizami

multimedialne

Wygodna obsługa

System pozwala dopasować działanie swoich poszczególnych elementów idealnie do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Co najważniejsze obsługa całości jest wygodna i bardzo intuicyjna.

Bądź ECO

Użytkowanie inteligentnego budynku wyposażonego w rozwiązania KNX to także dbałość o środowisko. Lepsze zarządzanie energią przekłada się na wyraźne zmniejszenie jej zużycia.

Elastyczne dopasowanie

KNX oferuje łatwość rozbudowy systemu i jego sprawną rekonfigurację. Wpływa to na realne oszczędności, gdyż nie wymaga skomplikowanej przebudowy instalacji lub układania nowych przewodów.

Dlaczego KNX?

Dla użytkownika:

 • idealne dopasowanie funkcjonalności systemu do oczekiwań użytkowników
 • wygodne sterowanie – lokalne i zdalne
 • korzystanie ze scen i scenariuszy łączących działanie różnych elementów systemu
 • bezpieczeństwo – możliwość integracji z zaawansowanym systemem alarmowym
 • oszczędność energii

Dla instalatora:

 • duża elastyczność przy doborze elementów systemu
 • łatwość rozbudowy i modyfikacji instalacji
 • realizacja nawet bardzo skomplikowanych i złożonych wymagań użytkowników
 • efektywny i wygodny program ETS:
  • programowanie i uruchamianie wszystkich urządzeń KNX
  • projektowanie i wprowadzanie zmian w trakcie użytkowania systemu
  • możliwość zdalnej konfiguracji urządzeń
  • niezależność – obsługa urządzeń pochodzących od różnych producentów

Dlaczego KNX?

Dla użytkownika:

 • idealne dopasowanie funkcjonalności systemu do oczekiwań użytkowników
 • wygodne sterowanie – lokalne i zdalne
 • korzystanie ze scen i scenariuszy łączących działanie różnych elementów systemu
 • bezpieczeństwo – możliwość integracji z zaawansowanym systemem alarmowym
 • oszczędność energii

Dla instalatora:

 • duża elastyczność przy doborze elementów systemu
 • łatwość rozbudowy i modyfikacji instalacji
 • realizacja nawet bardzo skomplikowanych i złożonych wymagań użytkowników
 • efektywny i wygodny program ETS:
  • programowanie i uruchamianie wszystkich urządzeń KNX
  • projektowanie i wprowadzanie zmian w trakcie użytkowania systemu
  • możliwość zdalnej konfiguracji urządzeń
  • niezależność – obsługa urządzeń pochodzących od różnych producentów

Jak to działa?

KNX oferuje niemal nieskończone możliwości.
Puść wodze fantazji i zobacz jak rozwiązania KNX mogą zmienić Twój dom lub firmę.

Twój dom

Twoja firma

Szkolenia KNX – Akademia SATEL KNX

Nie ma wybitnej sztuki bez dobrych aktorów

SATEL KNX to moduły przeznaczone dla inteligentnej instalacji.
Spełniają wysokie wymagania dotyczące nowoczesnego sterowania budynkiem.

Poznaj nasze urządzenia KNX:

KNX-DIM21

Aktor ściemniający

KNX-SA24

Aktor przełączający

KNX-SA41

Aktor przełączający

KNX-BIN24

Moduł wejść binarnych

KNX-BSA12L

Aktor żaluzjowy

KNX-BSA12H

Aktor żaluzjowy

KNX-PS640

Zasilacz magistrali KNX

KNX-USB

Interfejs KNX-USB

Pracuj z ekspertami

System automatyki budynkowej, w standardzie KNX, mogą współtworzyć urządzenia różnych producentów. Kompatybilność wszystkich modułów, a jednocześnie ich zgodność z wymogami standardu, testowana jest w niezależnym laboratorium, akredytowanym przez Stowarzyszenie KNX. Na świecie funkcjonuje 16 takich podmiotów. Jednym z nich jest Akredytowane Laboratorium Testów firmy SATEL – pierwsze w Europie Wschodniej. To w pełni autonomiczna jednostka uprawniona do testowania współdziałania i funkcjonalności urządzeń KNX oraz ich oprogramowania.

Akredytacja Stowarzyszenia KNX jest potwierdzeniem najwyższych kompetencji specjalistów SATEL w zakresie testowania urządzeń typu KNX. Upoważnia to naszą firmę do wykonywania testów dowolnych modułów automatyki domowej w standardzie KNX, na zlecenie ich producentów. Produkty, które uzyskają wynik pozytywny, mogą być oznaczone logotypem KNX, a także konfigurowane w środowisku ETS i integrowane z innymi modułami.

INT-KNX-2 + INTEGRA CONTROL + INT-TSI

Z nami możesz
o wiele więcej...

Bezpieczeństwo i komfort w jednym systemie

Integracja systemów alarmowych bazujących na centralach INTEGRAINTEGRA Plus z szeroką gamą urządzeń KNX rozszerza możliwości obu instalacji.

Moduł integracji INT-KNX-2

Elementem niezbędnym do przeprowadzenia integracji obu systemów jest moduł INT-KNX-2. Umożliwia on sterowanie aktorami KNX za pomocą centrali z rodziny INTEGRA. Istnieje także możliwość zwrotnego przekazania informacji – z systemu KNX do centrali alarmowej. Moduł wyposażony jest w gniazdo KNX, za pomocą którego podłączany jest bezpośrednio do magistrali KNX. Konfigurację ustawień modułu wykonuje się z programu DLOADX.

Sterowanie lokalne i zdalne

Do codziennego sterowania obydwoma systemami można wykorzystać manipulatory dotykowe np. INT-TSI, będące częścią systemu alarmowego, co przekłada się na optymalizację kosztów, gdyż nie ma konieczności dublowania urządzeń sterujących. Do zdalnego sterowania systemem alarmowym oraz częścią funkcji systemu KNX służy intuicyjna aplikacja mobilna INTEGRA CONTROL.

Dlaczego INTEGRA z KNX?

Jest to rozwiązanie dla ludzi, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko 
standardowe funkcjonalności systemu alarmowego lub systemu KNX.

Rozszerzenie możliwości obu systemów dzięki efektowi synergii

knx-dlaczego-ico-2

Obniżenie całkowitych kosztów instalacji

knx-dlaczego-ico-3

Realizacja nawet najbardziej skomplikowanych oczekiwań klientów

Idealny dzień

z SATEL KNX i INTEGRA

Zobacz, jak może wyglądać Twój idealny dzień w inteligentnym i bezpiecznym domu

Dzień dobry
Jeszcze przed dzwonkiem budzika, temperatura panująca w domu zostaje dostosowana do Twoich preferencji. Zimą włącza się również ogrzewanie podłogowe – dzięki temu, po opuszczeniu łóżka, Twoje stopy zetkną się z przyjemnie ciepłą podłogą. W międzyczasie, system włącza Twoją ulubioną muzykę, która delikatnie wybudza Cię ze snu i napełnia pozytywną energią.

Do pobudki potrzebujesz światła. Latem delikatnie otwierają się żaluzje i rozsuwają zasłony na karniszu elektrycznym, zimą zaś lampy rozświetlają pokój na tyle delikatnie, aby nie razić w oczy – sam decydujesz o intensywności światła.

Świeże powietrze poprawi Twoje samopoczucie. Okno w sypialni uchyli się automatycznie lub możesz zrobić to zdalnie sam. Niezależnie od opcji, system natychmiast wyłączy ogrzewanie, a także będzie czuwał nad tym, by temperatura nie spadła poniżej komfortowego dla Ciebie poziomu. Poranna toaleta? Po gorącym prysznicu masz też pewność, że lustra w łazience nie zaparują, gdyż system podgrzeje ich tafle.

Gdy przechodzisz do salonu, telewizor włącza się, aby wyświetlić Twój ulubiony kanał informacyjny. Zanim ekspres przywoła Cię do kuchni cichym powiadomieniem, poczujesz aromat świeżo zaparzonej kawy.
Miłego dnia
Wychodzisz do pracy? System domyka wszystkie okna, wyłącza muzykę, telewizor, oświetlenie oraz wskazane przez Ciebie inne urządzenia elektryczne.

Gdy przechodzisz do garażu, otwiera się przed Tobą jego brama. Wyjeżdżając widzisz, jak zamykają się rolety antywłamaniowe i garaż, a otwiera się brama wjazdowa.

Alarm zostaje uzbrojony – Twój dom jest teraz pod szczególnie czujną ochroną, a informacje o wszystkich niepokojących zdarzeniach dotrą do Ciebie w mgnieniu oka.

Gdy nie ma Cię w domu, system czuwa nad wszystkim. Nie martwisz się o nic, nawet podczas silnego wiatru, deszczu czy burzy, bo doskonale wiesz, że m.in. markizy nad tarasem zostały automatycznie zwinięte i zabezpieczone, a okna są szczelnie zamknięte. Jeśli zapomnisz zakręcić wodę w zlewie lub umywalce, system zrobi to za Ciebie zapobiegając zalaniu.

Czyżby ktoś dzwonił do drzwi? Sprawdź w smartfonie, czy to aby nie kurier z paczką, na którą czekasz. Możesz otworzyć mu drzwi, aby zostawił wyczekiwany pakunek tuż za progiem. Wiesz także, że w skrzynce na listy czeka już korespondencja – po wizycie listonosza system wysłał stosowne powiadomienie.

Skrócono lekcje i dziecko samo wraca ze szkoły? A może goście przyjdą wcześniej, zanim zdążysz dojechać? Gdy zadzwonią do Ciebie sprzed bramy, możesz zdalnie wyłączyć czuwanie alarmu i wpuścić ich, tak aby mogli spokojnie poczekać, aż pojawisz się w domu.
Witaj w domu
Jeszcze przed Twoim powrotem o określonej godzinie, system włącza oczyszczacze i nawilżacze powietrza oraz dopasowuje temperaturę w pomieszczeniach do Twoich oczekiwań. Niezależnie od pory roku, w Twoim domu zawsze jest komfortowo!

Nareszcie w domu! Czuwanie alarmu zostaje wyłączone. Otwierasz bramę wjazdową za pomocą aplikacji mobilnej lub jednego przycisku na pilocie, a podjazd zostaje automatycznie podświetlony. Wjeżdżasz do garażu – jego brama właśnie się przed Tobą otworzyła.

Klikasz ikonę na ekranie smartfona, aby otworzyć zamek w drzwiach wejściowych i podnieść rolety antywłamaniowe. Przekraczasz próg trzymając w rękach ciężkie zakupy lub śpiące dziecko? W ciemnym korytarzu automatycznie włącza się światło, które „podąża” za Tobą, kiedy przechodzisz z jednego pomieszczenia do drugiego.

Dzień był upalny, więc w ogrodzie automatycznie włączają się zraszacze, aby odpowiednio nawodnić roślinność. System blokując drzwiczki dla psa zadba, aby Twój czworonóg nie wyszedł teraz na dwór i niepotrzebnie nie zmókł.
Czas na relaks
Wspólny posiłek przy stole – celebruj chwile z bliskimi! W tle rozbrzmiewa już spokojna muzyka wprawiając domowników w doskonały nastrój. Nad stołem włącza się światło w ciepłym odcieniu, natomiast cała reszta oświetlenia zostaje przygaszona. W międzyczasie w kominku pojawiają się płomienie, podkreślające przytulną, domową atmosferę.

Masz ochotę na chwilę relaksu? Włącz płytę ulubionego zespołu. System zadba o to, aby muzyka rozbrzmiewała właśnie tam, gdzie się znajdujesz. Gdy przechadzasz się między pomieszczeniami, stonowane dźwięki gitarowej ballady są razem z Tobą. Przyciskiem na manipulatorze rozsuń zadaszenie okrywające basen i zanurz się w krystalicznie czystej wodzie. Tak, pod powierzchnią też słychać muzykę!

Po kąpieli przejdź do sauny, która właśnie osiągnęła optymalną temperaturę. Wygrzejesz się po wodnych szaleństwach. Gdy tylko tam wejdziesz, aby zażyć kąpieli parowej, system włącza relaksacyjną muzykę, tę samą, którą znasz ze SPA.
Dobranoc
Zanim położysz się spać, wszystkie drzwi, bramy oraz okna zostają automatycznie domknięte, zasuwają się również zasłony lub żaluzje. W pokojach dzieci przygaszone zostają lampki oraz milkną kołysanki płynące z głośników. Alarm przełącza się w nocny tryb czuwania. A to wszystko za jednym kliknięciem. W każdej chwili możesz także sprawdzić stan systemu na jednym z wielu manipulatorów graficznych rozmieszczonych w domu.

W przypadku nocnych wędrówek (np. do kuchni), Twoją drogę oświetlają lampy dające delikatną poświatę, wystarczającą do bezpiecznego przejścia. Załączają się automatycznie, gdy tylko wykryją Twoja obecność.

Kiedy śpisz, system przez cały czas czuwa nad wszystkim, zapewniając Ci prawdziwie spokojną noc. Po to, abyś był wypoczęty i gotowy na kolejny dzień pełen wyzwań.
Previous slide
Next slide

Kategorie produktów